Szybki kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


PROMOCJA!
  1. Jeżeli pracowałeś w co najmniej dwóch krajach za granicą w roku podatkowym zlecając nam obydwa rozliczenia otrzymasz 10% zniżki.

Zwrot podatku-Norwegia Termin rozliczenia mija 30 kwietnia 2016 roku, z tym, że można przedłużyć do 31 maja 2016.


 
 
Podstawowe wymagane dokumenty do rozliczenia – oprócz dokumentów wymaganych do udokumentowania ulg:

 

  • TAX RETURN 2015 lub Selvangivelse 2015 lub kody MINID oraz hasło do systemu ALTINN. Dokumenty otrzymasz drogą elektorniczną lub drogoą papierową na początku kwietnia.

    Jeżeli nie masz kodów PIN zamówimy je bezpłatnie dla Ciebie
   

  •  informacja o Twoich dochodach osiągniętych w Norwegii -  dokument od pracodawcy o nazwie :A - melding opssumering lub Ars sammenstilling
  •  Årsoppgave fra NAV - rozliczenie roczne z NAVu-  jeżeli pobierany był zasiłek chorobowy lub zasiłek dla bezrobotnych

 

 Możesz ubiegać się o ponowne naliczenie podatku składając korektę lub odwołanie od decyzji urzędu norweskiego do 3 lat wstecz. 

Odwołanie warto złożyć gdy nie skorzystałeś z przysługujących ulg (np. 2 klasa podatkowa) lub urząd podatkowy pomylił się w naliczeniu podatku. Kto nie złożył w ogóle zeznania,  urząd podatkowy rozliczy zgodnie z posiadanymi informacjami bez uwzględnienia  tych ulg podatkowych, które  należy zadeklarować osobiście.

W przypadku  odwołania, które  wpłynęło ponad rok po wystawieniu decyzji podatkowej  odwołanie może zostać rozpatrzone  jako prośba do urzędu podatkowego o zmianę naliczenia podatku, zgodnie z ustawą o naliczeniu podatku §9-5 nr 1. Podczas rozpatrywania prośby pod uwagę wzięte zostaną m.in. uwarunkowania wynikające z ustawy o naliczeniu podatku:
- jak ważna jest sprawa dla sytuacji finansowej podatnika
- czy podatnika obowiązują okoliczności łagodzące
- jak dokładne informacje podano w sprawie, ewentualne nowe fakty w sprawie - czas, który upłynął

Norweski urząd podatkowy może, choć nie musi uwzględnić takiej korekty. W zdecydowanej większości wypadków, szczególnie jeśli wniosek jest dobrze uzasadniony, korekty są uwzględniane.

My, dobierzemy, która metoda będzie dla Ciebie najkorzystniejsza!!!

  
Dodaj link do:
www.facebook.com