Szybki kontakt
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych.


PROMOCJA!
  1. Jeżeli pracowałeś w co najmniej dwóch krajach za granicą w roku podatkowym zlecając nam obydwa rozliczenia otrzymasz 10% zniżki.

Zwrot podatku z Belgii

 

Podstawą do rozliczenia jest karta podatkowa – loonfiche, wydawana przez pracodawcę na żądanie pracownika po zakończeniu roku podatkowego, najczęściej w styczniu, lutym.Belgijski Urząd Miasta automatycznie wysyła formularze do rozliczenia podatku dochodowego osobom zameldowanym.

Osoby niezameldowane winny same dokonać zamówienia formularza lub za pośrednictwem naszej firmy.

 

Zgodnie z belgijską Ustawą WIB 92 w Belgii rozliczenie jest obowiązkowe. Tym samym każdy pracujący w Belgii musi się rozliczyć w tym krajuniezależnie od tego, czy przysługiwać będzie zwrot podatku, czy też dopłata podatku.

 

Zgodnie z art. 302 belgijskiej ustawy tj. WIB 92 podatnicy, którzy nie są rezydentami mają obowiązek każdego roku złożyć deklarację w terminie podanym przez urząd na otrzymanej z urzędu deklaracji podatkowej. Podatnicy, którzy nie otrzymali deklaracji muszą samodzielnie taką deklarację zamówić w urzędzie, do którego podlegają lub za pośrednictwem naszej firmy.

 

 

 

Za brak rozliczenia w terminie grozi kara od 50 do 625 euro.

 

 Okres oczekiwania na zwrot podatku wynosi od 6 do 9 miesięcy.

 

Okres rozliczeniowy w Belgii trwa do 30 czerwca 2015 dla osób zameldowanych oraz do 26 listopada 2015 dla osób niezameldowanych.

Po tym terminie również można sie rozliczać. W Belgii istnieje możliwość rozliczenia się do trzech lat wstecz.

 

W roku 2015  można więc rozliczyć się za lata 2012, 2013 oraz 2014.

 

Osoby pracujące w Belgii co do zasady mają prawo do poniższych zniżek:

 

  • dodatek na żonę niepracującą lub mało zarabiającą 
  • dodatek na dziecko poniżej 18 roku życia 
  • dodatek na żonę lub dziecko z tytułu trwałego inwalidztwa lub niepełnosprawności 
  • alimenty

 

 

Dokumenty potrzebne do rozliczenia:

 1. Loonfiche - należy dołączyć kopie wszystkich posiadanych oraz dodatkowe z belgijskiego bezrobotnego, wakacyjnego i inne a także (jeżeli się posiada) zestawienie płacowe Individuale Rekening ( jeśli klient nie posiada FICHE, Individuale rekening, to może dołączyć kopie wszystkich miesięcznych odcinków,ale muszą być one za cały okres pracy).
2. druki dwujęzyczne EU/EWR, a nie polskie UE/EOG - urzędnicy mogą nie uznać druku UE/EOG (należałoby go tłumaczyć przysięgle).
3. Ksero wszystkich PIT-ów rocznych (np.36/37/40/40A/11) wraz z załącznikami (np. PIT-ZG/O) za dany rok podatkowy klienta i współmałżonka oraz wszystkie karty podatkowe ze wszystkich krajów w których pracował klient i współmałżonek w danym roku podatkowym.
4. Deklaracja podatkowa (aangifte) 
5. Zaświadczenie o zameldowaniu w Polsce z uwzględnieniem okresu meldunku. Osoby posiadające współmałżonka dołączają zaświadcznie o wspólnym zameldowaniu z żoną/mężem i dziećmi do 18 lat będącymi na utrzymaniu i uczącymi się jeżeli zameldowanie trwa min. 6 miesięcy
6. Akt małżeństwa oraz akty urodzenia dzieci na drukach europejskich.
7. Kopię dokumentu z banku lub wydruk z konta bankowego gdzie widnieje polski numer konta i nazwisko właściciela oraz kod SWIFT (właścicielem konta musi byc klient i/lub współmałżonek)
 8. Volmacht (pełnomocnictwo) - jeśli wybiorą Państwo wspominaną wcześniej opcje z pełnomocnictwem.

 

 

 

 

 
Dodaj link do:
www.facebook.com